Најздравата вечера: Ќе внесете многу витамини и ќе го зајакнете имунитетот

Смути со овошје и мед. Заедно со овесни снегулки, ќе ја добиете најздравата вечера.

Потребно е:

– 1 јаболко

– 1 банана

– 2 децилитри млеко

– 1 децилитар јогурт

– 1 лажица мед

Подготовка:

Во садот од блендер/соковник измешајте ги сите наведени состојки и изблендирајте ги. Сервирајте во чаши за смути и послужете им на вашите најблиски.