Министерот Венко Филипче предмалку информираше дека Владата формира главен кризен штаб раководен од премиерот Оливер Спасовски. ...

Шест нови пациенти се позитивни на коронавирусот, а 51 патници кои доаѓале од Барселона во Скопје ...

Од утре на полноќ Албанија ќе биде целосно изолирана. Премиерот Еди Рама најави дека копнената граница ...

Достава на прехранбени производи, медикаменти и други потребни стоки на подрачјето каде што е прогласена кризна ...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги посети припадниците на Армијата во касарната во Тетово и ...

Граѓаните на Република Северна Македонија можат за излез од државата да ги користат сите гранични премини ...

Познатиот педијатар од Дебар, Арбен Аголи, на својот Фб профил  објави фотографија со две свои колешки, ...

Состојбата на првата пациентка од Дебар кај која што беше дијагноситициран коронавирус во исто време со ...

Од безбедносен аспект, состојбата во Дебар и Центар Жупа каде е прогласена кризна состојба, во изминатово ...

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на прес конференција одговарајќи на новинарско прашање рече дека нашите кои се ...