Од како Ефтов го праша Муакетов како не му е срам, Алкалоид донира и ги намали цените

Од како во својата последна едмисија новинарот Васко Ефтов ги прозва бизнисмените Живко Мукаетов за кого праша дали не се срами да дава изјави дека нема да ги поскапи лековите и дали знае како ја приватизирал „Алкалоид“ , како и Орце Камчев и Сиљан Мицевски прашувајќи дали не се срамат да даваат по еден милион евра на како што рече ороспии и на Боки 13 , прв под овие критики попушти Мукаетов и денес Алкалоид најави дека ќе донира 200 000 евра и ќе ги намали цените на производите.

ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ВИСТИНАТА КОЈА ЕФТОВ ЈА КАЖА ЗА ОЛИГАРХИЈАТА:

ПОВРЗАНА ВЕСТ: Ефтов до Мукаетов, Камчев и Мицевски: Можете да давате милиони на ороспии и Боки 13, а за државата немате?!