Ант ковид лекот на „Фајзер“, „Паксловид“ денеска доби одобрение за итна употреба од израелските здравствени регулаторни ...

Во последните 24 часа во Србија биле тестирани 13.574 лица за корона вирус, од кои 1.249 ...

Главната австралиска лабораторија дезинформирала 400 граѓани на Божиќ, им кажала дека се негативни на коронавирусот, а ...

Почитувани, Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 ...

Најголемата болница во Израел од денеска ќе почне да ја дава четвртата доза од вакцината против ...

Зимскиот распуст на учениците треба да се продолжи барем за две недели, предлага епидемиологот Сашко Олумчев ...

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...

Во Словенија во изминатите 24 часа се регистрирани 666 нови случаи на коронавирус, што е за ...

Во Франција денеска се регистрирани рекордни 104.611 нови случаи на коронавирус, што е првпат од почетокот ...

Во Италија трет ден по ред се регистрирани рекорден број случаи на Ковид, бидејќи се заразени ...