Пратеникот Јахоски од ДУИ хоспитализиран на Инфективна со симптоми на Ковид-19

Пратеникот од ДУИ Исмаил Јахоски, сопственик на нафтената компанија „Пуцко Петрол“, од вчера итно е хоспитализиран на Инфективна клиника. Јахоски во болница е примен со покачена температура и симптоми на Ковид-19.

Пред да стане пратеник, Јахоски претходно во пет мандати беше градоначалник на општина Пласница.

извор: Лидер