Претседателот попладнево ќе прогласи вонредна состојба

Претседателот на државата, Стево Пендаровски реши да прогласи вонредна состојба, дознава „А1он“. Според нашите информации денеска во два часот попладне, преку обраќање на МРТВ кое веќе е закажано. Пендаровски за воредната состојба јавно ќе соопшти со цел информирање на сите граѓани на нашата држава, објави А1 ОН.

Текстот во целост на А1ОН