(ВИДЕО) Минута молк ја најтажната колона во Италија – воен конвој ги пренесува телата на кремирање

Колона од воени камиони ги пренесува телата на починатите од корона вирусот од градот Бергамо, северо-источно од Милано, кој неможе да се избори со преголемиот број жртвиод овој вирус.

На социјлните мрежи се споделуваат видеа и фотографии.

фото: tpknews.com