ВИДЕО: Заболени од корона во Лабуништа, Велешта и Татеши

Заменик-министерот за здравство, Армен Арслани во вечерашната Топ Тема на Телма објави детали за состојбата со корона-вирусот во струшко. 9 потврдени случаи на Ковид 19 и 43-ца граѓани под здравствен надзор. Дури шест од 9-те потврдени се од Лабуништа, можното ново жариште на Корона-вирусот, објави Телма.

фото: Архива