Димитриевски: Уште две лица од Куманово починаа од коронавирус

–  Уште две лица од Куманово починале од коронавирус, соопшти градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски вечерва  при учеството во емисијата „Топ тема” на ТВ Телма, споделувајќи најнова информација од Центарот за јавно здравје.

Информацијата се’ уште не е официјално потврдена од надлежните институции, но ја соопшти првиот човек на Куманово.

фото: Архива