Ѓоковиќ и сопругата позитивни на Ковис-19

Еден од најдобриот светски тенисери во моментов, Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга се позитивни на коронавирусот, покажаа резултатите од тестовите направени вчера.

Ѓоковиќ, по откажување на финалето на турнирот во Загреб откако бугарскиот тенисер Григор Димитров беше заразен со коронавирус, стигна во Белград каде што веднаш беше тестиран.

Резултатите на децата се негативни.

фото: Архива